Produkcja filmu to złożony proces. Postanowiliśmy więc stworzyć schemat, który pomoże Ci zorientować się, jak przebiegać może on w całości.
Liczymy się z Twoim zdaniem!
Pamiętaj, że cały czas będziesz na bieżąco informowany o postępach prac. Masz wpływ na ich kierunek na każdym etapie. Możesz być obecny podczas realizacji zdjęć oraz w trakcie postprodukcji. Otrzymasz próbki do akceptacji (np. przy wyborze lektora, muzyki, tworzeniu grafiki).
Analiza potrzeb klienta.
Przedprodukcja – czyli najpierw film powstaje na papierze.
W zależności od wielkości produkcji i rodzaju filmu, ten okres trwa od kilku dni do kilku miesięcy.
Produkcja – czyli wreszcie coś się dzieje!
Realizacja zdjęć na planie filmowym. To najbardziej ekscytujący moment produkcji. Zazwyczaj trwa zaledwie kilka dni. Ale jest to bardzo intensywny i inspirujący czas! Od atmosfery na planie zależy przecież efekt końcowy.
Postprodukcja.
Niektórzy mówią, że film powstaje nie na planie, ale dopiero w studiu montażowym. Oglądając materiały z planu montażysta jest w stanie zmontować kilka całkowicie odmiennych wersji filmu. I wtedy po raz kolejny przekonujemy się, że warto mieć scenariusz. Praca w studiu może trwać kilka tygodni. Czemu tak długo? Oto, co nas czeka:
W końcu otrzymujesz pierwszą wersję filmu. Uwzględniamy Twoje poprawki. I ostatecznie otrzymujesz film! Możesz pokazać go światu!